Dr. Ahmet HASIRİPİ

Dr.Ahmet Hasiripi.jpeg

1973 yılında Merzifon'da doğan Aile Hekimimiz, ilk okulu Ankara Keçiören Çizmeci İlkokulunda, ortaokulu Keçiören Hüseyin Güllüoğlu Ortaokulunda, Liseyi Ankara Ulus Endüstüri Meslek Lisesi Elektrik bölümünde tamamlamıştır.

 

Üniversiteyi Malatya İnönü Üniversitesinde tamamladıktan sonra ilk olarak Merzifon 1 Nolu Sağlık ocağında tabip olarak göreve başlamıştır;

 

Sırasıyla SSK Merzifon dispanseri,  Amasya SSK Hastanesi Acil Servisinde, Suluova SSK Hastanesi Acil Servisinde çalıştıktan sonra, 2005 yılında Amasya İl sağlık Müdürlüğünde Kamu Sağlığı Şube Müdürlüğü ve Amasya İl Sağlık Müdür Yardımcılığı yapmıştır. 

2007 Yılının sonunda ilimizde Aile Hekimliğine geçilmesi üzerine Merzifon 3 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde 1 yıl çalışmış ardı sıra 6 yıl da Merzifon 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde görev yapmıştır.

 

2013 Yılında Amasya İl Ambulans Servisi başhekimliği görevini yürüten doktorumuz, 2015 yılında Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesinde Baş Hekim Yardımcısı olarak 1 yıl çalışmış ardı sıra 3 yıl aynı hastanede Başhekimlik yapmıştır.

 

2018 Yılında Amasya il sağlık Müdürlüğünde Proje Ofisi Koordinatörlüğü ve Aile Hekimliği Birim sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 01.Ekim.2020 tarihinde Gümüşhacıköy İlçesi Saraycık Aile Sağlığı Merkezinde Aile Hekimi olarak göreve başlamıştır.

 

Aile Hekimimiz evli ve 1 çocuk babasıdır.